TR
Basın Odası

Bizden Haberler

12 Nisan 2021 Pazartesi
Nestavilla, Yeni Ürünü "Tiny House" ile 43.Yapı Fuarı'ndaydı!
Vefa'nın pratik hazır konut çözümleri sunan markası Nestavilla, 06-09 Nisan 2021'de Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleşen 43.Yapı Fuarı'na, AR-GE ve tasarım merkezinin yeni tasarımı “Tiny House” ürünü ile katıldı.

Tiny House'un ölçüleri 2.55 x 7 metre olup zeminden yüksekliği 4 metredir. Evin ölçüleri karayolları yönetmeliğine uygun olarak tasarlanmıştır. Toplam ağırlığı 3 bin kg olan ev, 4x4 bir araç ile rahatlıkla çekilebiliyor. Toplam kullanım alanı 23 metrekare olan evin iç yerleşimi zemin katta banyo, açık mutfak ve oturma alanı şeklindedir. Yatak odası ise asma kat ile çözülmüştür. Evin çatısında 3 adet güneş paneli 1 adet ısı paneli mevcuttur. Güneş panelleri evin kendi elektriğini tedarik ederken, ısı paneli sıcak su sağlamaktadır. Panel sistemleri sayesinde ev kendi elektriğini kendisi üretmekte ve ekstra hiçbir sisteme gerek kalmamaktadır. En önemli konulardan biri, bu evi aldığınızda arsanıza yapı ruhsatı alma zorunluluğunun olmamasıdır. Sadece Tiny House’u ruhsatlandırarak evinizi istediğiniz yerde, imar izni olmayan yerlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ruhsat konusunda da Nestavilla mühendislik belgesini müşterilerine sunuyor. Evin dış cephesinde ve banyolarda isveç çamı, iç cephelerde, mutfak ve merdiven altı dolaplarında ise kavak kontra kullanılmıştır.

Son yıllarda dünyada trend haline gelen Tiny House'lar sayesinde imarlı alanlar dışında; imarsız alanlar, sit alanları ve kamp alanlarında doğayla iç içe ve villa konforunda Vefa güvencesi ile sahip olabilirsiniz.