TR
Basın Odası

Bizden Haberler

12 Haziran 2018 Salı
Vekon, Patagonya’da konut projesi yapacak
Yurt içi ve yurtdışında birçok büyük çaplı projeye imza atan Vefa Holding’in markalarından Vekon, Patagonya’da konut projesi yapacak. İlk etapta 4 farklı tipte toplam 16 konuttan oluşan projenin Patagonya halkının ihtiyaç ve beğenilerine göre devam etmesi planlanıyor.

Prefabrike yapı, yaşam konteyneri, hafif çelik yapı ve yapısal çelik binaların tasarım, üretim ve uygulama süreçlerini anahtar teslim hizmet modeliyle tek başına üstlenen Vekon, Arjantin Patagonya’da konut projesi yapacak.

İlk etabı 1.300 metrekarelik alanda dört farklı tipte 12 adet hafif çelik konut ve 4 adet prefabrik konut olarak planlanan proje için start verildi. İlk etabın tesliminden sonra talebe göre yeni etapların gerçekleştirilmesi hedeflenen projenin malzemeleri Arjantin’e gönderildi.

Haziran ayı içinde ise 5 kişilik uzman montaj ekibinin Arjantin’e binaların kurulumu ve lokal iş gücüne eğitim vermek üzere gideceği kaydedildi.

Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, bugün bini aşkın çalışanları ile çözümlerini ve ürünlerini 100’den fazla ülkeye ihraç ettiklerini belirtti. Koçyiğit, “Vefa, bugün itibariyle de dünyadaki her kıtada her türlü iklim koşulunda başarıyla test ettiği malzemeleri ve yapıları üretmektedir. Know-how ihracatı alanına da girerek değer üretim merkezi haline gelmiştir. Ön üretimli yapılar sektörünün bileşenleri olan prefabrik panel, modüler konteyner, hafif çelik ve yapısal çeliği tek çatı altında uluslararası arenadaki projelerinde gerçekleştirebilen nadir kuruluşlardan biridir” dedi.