TR
Basın Odası

Bizden Haberler

06 Mayıs 2019 Pazartesi
Vefa'dan Gana'ya Ziyaret
Vefa Group İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit ve Grup Satış Pazarlama Direktörü İlker Tütüncü Ashanti kralının davetlisi olarak 2-4 Mayıs 2019 tarihleri arasında Gana'ya ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaret kapsamında; ilk olarak yeni atanan Gana- Akra büyükelçisi Sayın Özlem Ergün Ulveren resmi konutunda ziyaret edildi. Elçilik konutunda yeni kurulan Gana Türk Ticaret Odası'nın kurucu heyeti ile değerlendirme toplantısı yapılarak Gana pazarı  hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.  Koçyiğit, toplantı sonrasında Yeni Türk Ticaret Odası CEO'su Mr. Daniel'e plaket takdimi gerçekleştirdi.

Koçyiğit daha sonra Ashanti Kralının davetine katılmak için Kumasi şehrine geçti. Kumasi'deki World İnvestment Forum'a katılan Koçyiğit burada Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Mr. Dankawosso ve Ashanti krallığına bağlı yerel şeflerle ve Yatırım Ajansı Başkanı R.Yofi Grant ile görüşmelerde bulundu.

Gana'ya Yatırım 

30 yıllık deneyimini yaptığı çeşitli işbirlikleriyle dünyanın dört bir yanına taşıyan Vefa,  ziyaret kapsamında Gana'da ortaklık yapabileceği yerel adaylar ile görüşmelerde bulundu. Bunun yanısıra resmi kurumlarla da görüşerek yatırım yapacak firmalar için sağlanan destek ve teşvikler konusunda bilgi edindi.