TR
Basın Odası

Bizden Haberler

11 Nisan 2018 Çarşamba
Vefa, Teknoloji Zirvesi’nde geleceğin yapı teknolojilerini tanıtıyor
Ülkemizdeki ön üretimli yapı sektörünü dünya çapında bir noktaya ulaştıran Vefa, Gebze Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği Sanayi ve Teknoloji Zirvesi’nde kurduğu stantta geleceğin yapı teknolojilerini sergiliyor. Zirvenin açılışını gerçekleştiren Başbakan Binalı Yıldırım ile Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Vefa’nın standını ziyaret etti. Ziyarette, Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit başta olmak üzere diğer markaların yöneticileri de hazır bulundu.

Teknolojiyi maksimum düzeyde kullanarak doğru malzeme ile doğru iş gücünü entegre eden bir yapı sistemi ortaya koyan Vefa, Gebze Teknik Üniversitesi tarafından 11-14 Nisan 2018 tarihleri arasında düzenlenen Sanayi ve Teknoloji Zirvesi’ndeki yerini aldı.

Zirveye; Vekon, Ekobord ve İnogen markalarıyla katılan Vefa Holding, Ekobord'un doğa dostu ve estetik dış cephe çözümlerini, İnogen enerji sistemleri ve Vekon'un işçi, madeni, askeri, mülteci kampından, okul, hastane ve sosyal toplu konutlara kadar olan çözümlerini ziyaretçilerle buluşturuyor.

Üniversite yerleşkesinde kurulan “Hi-Tech Prefabrik Yapı” içerisinde gerçekleştirilen zirvede, “İK, Ar-Ge, Endüstri 4.0 ve Girişimcilik” konularında paneller düzenlenecek, yurtiçi ve yurtdışından gelecek uzmanlarla akademik hayatla reel sektör işbirliğinin önemi vurgulanacak. Dört gün sürecek etkinliğin temel amacı, akademik hayatla reel sektörü bir araya getirmek, sanayicilerin kalifiye eleman ihtiyaçlarının karşılanmasına destek vermek, Ar-Ge çalışmalarını öne çıkarmak, sanayi-üniversite işbirliğini üst seviyeye taşıyarak, ülkemizin 2023 hedeflerinde Kocaeli bölgesinin önemini daha da etkili bir şekilde vurgulamak olacak.