TR
Basın Odası

Bizden Haberler

17 Ocak 2013 Perşembe
Gabon Milli Savunma Bakanı, Vefa’yı ziyaret etti
Dört günlük bir ziyaret için Türkiye’ye gelen Gabon Milli Savunma Bakanı Pacome-Rufin Ondzunga, Vefa’yı da ziyaret etti. Vefa İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit tarafından karşılanan Bakan Ondzunga, Gabon’da kentsel dönüşümün ilk projesini gerçekleştiren Vefa’nın hafif çelik markası Steelife’ın üretimlerini yerinde inceleyerek, bina örneklerini gezdi.

Bu hafta başında dört günlük ziyaret için Türkiye’ye gelen Gabon Milli Savunma Bakanı Pacome-Rufin Ondzunga, prefabrik ve hafif çelik yapı sektörünün önde gelen grubu Vefa’yı dün (16 Ocak Çarşamba) ziyaret etti. Bakan Ondzunga, Gabon’da büyük bir toplu konut projesine imza atan Vefa’nın hafif çelik markası Steelife’ın üretimlerini fabrikada yerinde inceleyerek bina örneklerini gezdi.

Vefa İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit tarafından karşılanan ve Vefa’nın Dilovası OSB’de yer alan fabrikasına giderek üretimleri yerinde gören Bakan Ondzunga, fabrika ziyaretinin ardından Pendik’te bulunan showroom’a geçerek bina örneklerini gezdi. Çok yakın bir zamanda görücüye çıkacak olan Steelife’ın Ekolojik Ev’i hakkında da bilgi alan Bakan Ondzunga, projeyi çok beğendi.

Ziyaret sonunda Vefa Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kara, Bakan Ondzunga’ya Ab-ı Hayat isimli vazoyu hediye etti.

Steelife, Gabon’da 6 ayda 564 konut yapacak

Vefa, geçtiğimiz hafta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile beraber Afrika turuna çıkan 300 işadamı heyeti içerisinde yer almıştı. Birçok yeni proje için önemli adımların atıldığı Afrika turunun ilk durağı olan Gabon’da proje yürüten firmalardan biri de Vefa’nın hafif çelik markası Steelife oldu. Orta Afrika ülkelerinden Gabon’da ANGT tarafından yürütülen ve Ulusal Kalkınma Planı’nın en önemli ayaklarından biri olan kentsel dönüşümün ilk projesini gerçekleştiren Steelife, Gabon’un başkenti Libreville’nin Angondje bölgesinde sadece altı ayda 564 konutluk yaşam alanı kuracak. Steelife-Rönesans işbirliği ile gerçekleştirilen ve çalışmaların REC-VEFA JV resmi adıyla kurulan ortaklık üzerinden yürütüldüğü proje, 6 ayda tamamlanacak.