TR
Basın Odası

Bizden Haberler

21 Nisan 2015 Salı
Ekobord’un tercih edilirliği artıyor
Yeni nesil fibercement levhalar üreten Ekobord, sektörün gözdesi oldu. Dış cephelerden iç mekanlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan Ekobord, her türlü zevke hitap eden özgün desenleri ile sektörde dikkatleri üzerine çekiyor.

Fibercement levha üreten Ekobord, yeni nesil ürünleriyle sektörde öne çıkan markalar arasında yerini alıyor. İnsan ve doğaya tamamıyla dost, montajı kolay, yüksek mukavemete sahip, estetik ve farklı çeşitlerde yeni nesil fibercement levhalar üreten Ekobord markalı levhaların sektördeki tercih edilirliği her geçen gün güçlenen bayilik ağıyla birlikte artıyor.

Ekobord’un tercih edilmesini sağlayan pek çok fark arasından üretim proseslerinde uygulanan sıkıştırma işlemi öne çıkıyor. Bu işlem ile levha karışımında bulunan malzeme ve katmanlar birbirine iyice yapıştırılıyor. Bu sayede benzerlerine göre dış koşullara ve darbelere dayanımları daha da artan Ekobord yeni nesil levhalar, hem çok fazla soğuk hem de çok fazla sıcağa dayanabilecek mukavemette üretiliyor.

Estetik ve geniş desen seçeneği

Düz yüzeyli fibercement levhaların yanı sıra her türlü zevke hitap eden özgün desenli levhalar da üreten Ekobord, üretimde kullandığı kalıp sistemi sayesinde çok daha keskin hatlara sahip desenli ürünler sunuyor. Ayrıca tüm ürünlerini istendiğinde astar boyalı ya da son kat boyalı olarak üretiyor. Üretim hattına entegre edilen kesme hattı ise standart ebatların yanında özel ebatlı ürünlerin de tercih edilebilmesini sağlıyor.

Dış cephelerden iç mekanlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan lif takviyeli yeni nesil Ekobord fibercement levhaların avantajları ise şöyle sıralanıyor: “İnsan ve çevre dostu doğal malzemeler kullanılır. Herhangi bir yangında çevreye zararlı bir gaz emisyonu yaymaz. Uzun ömürlüdür. Sudan ve haşerelerden etkilenmez, çürümez ve özel bakım gerektirmez. A1 sınıfı yanmaz yapı malzemesi olup yangının sönmesine yardım eder. Soğuğa, kimyasal maddelere, atmosfer koşullarına, ultraviyole ışınlarına ve hayvansal atıklara karşı dayanıklıdır. Yüksek ses ve ısı yalıtımı sağlar. Montaj ve kullanım kolaylığı sunar. Hafiftir, kolay ebatlanır, astar boyalı sunulan ürünleri ile zaman kazandırır, nakliyesi kolaydır. İnce sıva işçiliğine gerek olmadığından zaman ve işçilik maliyetinden tasarruf sağlar. Estetik ve onlarca desen seçeneği ile binalara sıcak bir görünüm verir.”