TR
Basın Odası

Bizden Haberler

03 Kasım 2015 Salı
Ekobord’dan her iklim koşuluna uygun üretim
Yeni nesil fibercement levha üreticisi Ekobord, yapı sektörünün Ege ve Akdeniz bölgesinin en büyük buluşması olan İzmir Yapı Fuarı’na katılıyor. Ekobord, hem çok fazla soğuk hem de çok fazla sıcağa dayanabilecek şekilde her iklim koşuluna uygun olarak üretilen fibercement levhalarındaki son yeniliklerini ziyaretçileri ile paylaşacak.

Vefa Holding bünyesinde faaliyet gösteren fibercement levha üreticisi Ekobord yeni nesil ürünleriyle 5-8 Kasım tarihleri arasında YEM Fuarcılık tarafından düzenlenen İzmir Yapı Fuarı’nda yerini alıyor.

Ekobord, güçlenen bayi ağı ile birlikte kullanımı hızla yaygınlaşan ve her iklim koşuluna uygun olarak üretilen yeni nesil fibercement levhalardaki yeniliklerini Salon A’da bulunun 322 numaralı stantında ziyaretçilerine anlatacak.

Ekobord’un tercih edilmesini sağlayan pek çok fark arasından üretim proseslerinde uygulanan sıkıştırma işlemi öne çıkıyor. Bu işlem ile levha karışımında bulunan malzeme ve katmanlar birbirine iyice yapıştırılıyor. Bu sayede benzerlerine göre dış koşullara ve darbelere dayanımları daha da artan Ekobord yeni nesil levhaların, hem çok fazla soğuk hem de çok fazla sıcağa dayanabilecek şekilde üretimi gerçekleştiriliyor.

İnsan ve doğaya tamamıyla dost, montajı kolay, yüksek dayanıma sahip, estetik, uzun ömürlü ve farklı çeşitlerde de üretimi yapılan Ekobord yeni nesil fibercement levhalar, dış cephelerden iç mekanlara kadar da geniş bir kullanım alanında her türlü zevke de hitap ediyor. Üretimde kullandığı kalıp sistemi sayesinde çok daha keskin hatlara sahip desenli ürünler sunan Ekobord, ayrıca tüm ürünlerini istendiğinde astar boyalı ya da son kat boyalı olarak üretiyor. Üretim hattına entegre edilen kesme hattı ise standart ebatların yanında özel ebatlı ürünlerin de tercih edilebilmesini sağlıyor.

Çevre dostu bir ürün

Ekobord fibercement levhalar, herhangi bir yangında çevreye zararlı bir gaz emisyonu da yaymıyor. Dış cephelerden iç mekanlara kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan lif takviyeli yeni nesil Ekobord fibercement levhaların diğer avantajları ise şöyle sıralanıyor: “İnsan ve çevre dostu doğal malzemeler kullanılır. Herhangi bir yangında çevreye zararlı bir gaz emisyonu yaymaz. Uzun ömürlüdür. Sudan ve haşerelerden etkilenmez, çürümez ve özel bakım gerektirmez. A1 sınıfı yanmaz yapı malzemesi olup yangının sönmesine yardım eder. Soğuğa, kimyasal maddelere, atmosfer koşullarına, ultraviyole ışınlarına ve hayvansal atıklara karşı dayanıklıdır. Yüksek ses ve ısı yalıtımı sağlar. Montaj ve kullanım kolaylığı sunar. Hafiftir, kolay ebatlanır, astar boyalı sunulan ürünleri ile zaman kazandırır, nakliyesi kolaydır. İnce sıva işçiliğine gerek olmadığından zaman ve işçilik maliyetinden tasarruf sağlar. Estetik ve onlarca desen seçeneği ile binalara sıcak bir görünüm verir.”