TR
Basın Odası

Bizden Haberler

09 Ekim 2020 Cuma
Acil Durum Hastanesinin Ön Açılışı Gerçekleştirildi.

Vekon Kıbrıs’taki Acil Durum Hastanesi’nin yapımında ana yüklenici firmanın çözüm ortağı olarak yer aldı. Hafif çelik ve yapısal çelik sistemin bir arada kullanıldığı projede süreci başından sonuna büyük bir titizlikle yöneten Vekon, teknik ofisinden sahadaki montaj ekibine kadar koordineli bir çalışma yürüterek 13.500 m² kapalı alana sahip acil durum hastanesini 150 kişilik montaj ekibi ile çalışmalarını gece gündüz durmadan devam ettirerek beklenen sürede, 1 ayda, teslim etti. Gerekli gördüğü yerde teknik ofis personelini de montaj sahasındaki süreç içerisine dahil ederek başarılı bir proje yönetim süreci gerçekleştirdi.

Bölgenin iklimine göre özel malzemeler kullanılan projede Vekon, kendi bünyesindeki markalarından Ekobord ile, projenin A1 sınıfı yanmaz fibercement dış cephe kaplamasını, Profacto ile hafif çelik profillerini ve Neopan markası ile kompozit panellerinin üretimini gerçekleştirerek projenin bütün bileşenleri noktasında müşterisine çözüm ortağı olmuştur. Ayrıca hastanenin çatı örtüsü olarak kenet çatı sistemi yapıldı.

Kıbrıs’da sağlık sektörü için büyük önem arz eden Acil Durum Hastanesi’nin ön açılışı Vekon proje ekibi ve Vefa Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner'in katılımıyla, Kıbrıs Başbakanı Sayın Ersin Tatar'ın önderliğinde gerçekleştirildi. Hastane 100 yatak, 6 ameliyathane ve 24 yoğun bakım ünitesi ile Kıbrıs halkının hizmetine sunuldu.